W programie był pokaz ciekawych eksperymentów chemicznych wykonanych przez uczniów klubu chemiczno – ekologicznego. Uczniowie wysłuchali prelekcji                 dr Grzegorza Pawlickiego z LO2 na temat ”Roli wody w życiu człowieka” oraz wykładu dr Lidii Najder Kozdrowskiej z Uniwersytetu Zielonogórskiego na temat „Maria Skłodowska Curie znana i nieznana”. Kluczowym punktem programu był konkurs wiedzy chemicznej. W konkursie w tym roku wzięło udział 68 uczniów z wszystkich szkół leszczyńskich i okolic. Uczniowie mogli zdobyć 62 punkty z dwóch części testu. Poziom był bardzo wyrównany. Nagrody wręczono w dwóch kategoriach wiekowych: klas siódmych i gimnazjalnych.

Wyniki:

Wśród klas gimnazjalnych

I miejsce PAWEŁ GÓRSKI SP13, 58pkt, p. Beata Kiąca

II miejsce KAMIL KUBIAK ZS Lipno, 56,5 pkt, p. Maria Pawełkiewicz

III miejsce JULIA URBAN ZS 2, Gim4, 56 pkt, p. Joanna Zalesińska

                   ADAM JABŁOŃSKI SP12, 56pkt, p. Małgorzata Mikołajczak

 

Należy wyróżnić uczniów naszej szkoły:

Jakuba Seredyńskiego, Annę Ginter, Zuzannę Hermanowicz  i Marcelinę Zalesińską, którzy również uzyskali świetne wyniki J

 

Wśród klas siódmych szkoły podstawowej

I miejsce DAWID KOWAL SP5, 56,5pkt, p. Joanna Zalesińska

II miejsce MACIEJ STACHOWIAK ZS Lipno, 55,5 pkt,

p. Maria Pawełkiewicz

III miejsce MARIKA RODAK SP 12, 55pkt, p. Małgorzata Mikołajczak

IV miejsce BARTOSZ KOCH SP 9, 53 pkt, p. Magdalena Kamieniarz

 

 SERDECZNE GRATULACJE!!!

 

Obszerna relacja znajduje się na stronie portalu Radio Elka: VIII edycja konkursu Z chemią za pan bratGaleria zdjęć: