JESIENNE NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania nowości wydawniczych.

Wzbogaciliśmy nasze zbiory o wiele ciekawych tytułów.

Obrazek Obrazek Obrazek

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „OKŁADKA DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

W dniu 14.06.2017 rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Okładka do ulubionej książki”.

Oto lista zwycięzców:

KATEGORIA GIMNAZJUM

I miejsce OLGA SZCZEPANIAK

II miejsce FILIP ZINOWIEW

III miejsce NICOLE SZPONARSKA

KATEGORIA LICEUM

MAGDALENA CIEŚLAK

Wszystkie prace konkursowe można oglądać na wystawie w bibliotece szkolnej.

Serdecznie gratulujemy!!!

Regulamin konkursu plastycznego

„Okładka do ulubionej książki”

Z okazji Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8-15 maja 2017 zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Okładka do ulubionej książki”.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lesznie. Zadaniem uczestników jest wykonanie dowolną techniką projektów okładek ulubionych książek (może to być nowatorska okładka do znanej książki lub okładka do wymyślonej przez siebie książki, której nie ma jeszcze na rynku wydawniczym). Okładka powinna zawierać czytelny tytuł książki. Na odwrocie pracy należy umieścić dane: imię, nazwisko        i klasę, tytuł książki oraz imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna), adres i nazwę szkoły, telefon kontaktowy.

KONKURS TRWA od 08.05.2017 do 26.05.2017
Prace należy dostarczać do 26.05.2017 do biblioteki szkolnej.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej.

Dzień 23 kwietnia tradycyjnie poświęcony jest również pamięci Williama Szekspira. Tego dnia przypada zarówno rocznica urodzin Mistrza ze Stratfordu, jak i rocznica jego śmierci.

W 2016 roku obchodzono 400-lecie śmierci Williama Szekspira. W celu upamiętnienia tej rocznicy brytyjski wydawca Hogarth Press zaprosił do współpracy bestsellerowych pisarzy. Powierzył im opowiedzenie na nowo najbardziej znanych dzieł wielkiego dramaturga. Owocem ich pracy i talentów literackich jest kolekcja współczesnych powieści, które zostaną wydane w kilkunastu językach na całym świecie. W Polsce książki ukazują się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego pod szyldem PROJEKT SZEKSPIR.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej przygotowano akcję promującą czytelnictwo pt. „KSIĄŻKA DLA CIEBIE”. Uczniowie odwiedzający bibliotekę losują tytuł książki wraz z cytatem. Wylosowaną książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece. W bibliotece można także obejrzeć wystawkę tematyczną pt. „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich” oraz zapoznać się z książkami wydanymi w ramach Projektu Szekspir.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Obrazek Obrazek Obrazek

LISTA 10 NAJCIEKAWSZYCH KSIĄŻEK DLA MŁODZIEŻY WSKAZANYCH PRZEZ UCZNIÓW GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNEGO NR 4 W LESZNIE:

1. Piąta fala, Rick Yancey

2. Niebezpieczne kłamstwa, Becca Fitzpatrick

3. Papierowe miasta, John Green
4. Gra o tron, George R. R. Martin
5. Zanim się pojawiłeś, Jojo Moyes
6. Eleonora i Park, Rainbow Powell
7. Co, jeśli…, Rebecca Donovan
8. Ogień i woda, Victoria Scott
9. Klątwa tygrysa, Colleen Houck
10. Czas żniw, Samantha Shannon

NOWOŚCI NA FERIE ZIMOWE

Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania nowości wydawniczych na czas ferii zimowych.

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa- Priorytet 3” biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o wiele ciekawych tytułów.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

• Poniedziałek – 8.00 – 16.00